NO PAPER - eBooki z lepszej półki
NO PAPER - bez papieru przyszłość, a właściwie teraźniejszość rynku wydawniczego. Publikacje cyfrowe zdobywają serca czytelników. Łatwość czytania, szybki dostęp i sposób przechowywania dają istotną przewagę nad wydaniami papierowymi. NO PAPER zachowuje naszą piękną, niepowtarzalną przyrodę budując cywilizację opartą na wiedzy.
sobota, 6 lutego 2010
Encyklopedia filozofii wychowania
NO PAPER prezentuje e-Book pdf ;
Encyklopedia filozofii wychowania
pod redakcją Stanisława Jedynaka, Jerzego Kojkoła
Encyklopedia
Encyklopedia Filozofii Wychowania jest książką przygotowaną przez zespół autorski, który stworzyli pracownicy wielu uczelni wyższych pod kierownictwem Stanisława Jedynaka oraz Jerzego Kojkoła. Odnajdujemy w niej hasła opracowane zarówno przez myślicieli związanych z uznanymi uniwersytetami, jak i tych tworzących w zaciszu małych struktur akademickich. Wymienić tu należy ludzi związanych m.in. z: Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetem Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, Akademią Pomorską w Słupsku a także Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni. EFW jest zatem dziełem ludzi o różnorodnej proweniencji teoretycznej, którym bliska jest problematyka wychowania.
Zamierzeniem Autorów nie jest zaproponowanie Czytelnikowi kolejnej pozycji słownikowej. EFW wykracza poza formułę prac tego typu. Zawiera ona nie tylko zestaw podstawowych terminów i pojęć filozoficznych, ale także zwięźle omawia wybrane problemy, kierunki, szkoły, nurty, prądy filozoficzne. Szereg haseł zamieszczonych w tej książce poświęconych jest zagadnieniom interdyscyplinarnym oraz filozoficznym podstawom i aspektom istotnych trendów, ruchów i prądów społeczno-kulturowych. Zaletą EFW są ponadto hasła biograficzne. Zgodnie z zamierzeniem Autorów EFW spełniać powinna dwie zasadnicze funkcje – wydawnictwa informacyjnego oraz integracyjną tak wewnątrz samej filozofii wychowania, jak i w stosunku do dyscyplin pokrewnych. Książka adresowana jest zatem do szerokiego grona odbiorców: osób zajmujących się profesjonalnie problematyką edukacji, studentów i uczniów oraz tych wszystkich, których interesuje filozoficzny wymiar kultury i obecność filozofii w sferze aktywności szczególnie im bliskiej czyli w wychowaniu. Hasła składające się na EFW, to materiał podstawowy, niejednorodny dający jednak punkt wyjścia do dalszych, pogłębionych badań.
Wydawca ; Oficyna Wydawnicza BRANTA
Księgarnia bezkartek.pl
Pobierz darmowe fragmenty lub e-Book Encyklopedia filozofii wychowania wprost na Twój komputer, komórke lub dowolny czytnik e-ink.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz