NO PAPER - eBooki z lepszej półki

NO PAPER - bez papieru przyszłość, a właściwie teraźniejszość rynku wydawniczego. Publikacje cyfrowe zdobywają serca czytelników. Łatwość czytania, szybki dostęp i sposób przechowywania dają istotną przewagę nad wydaniami papierowymi. NO PAPER zachowuje naszą piękną, niepowtarzalną przyrodę budując cywilizację opartą na wiedzy.

piątek, 2 marca 2012

Rozmowy Piotra Szumlewicza - Ojciec nieświęty. Krytyczne głosy o Janie Pawle II - eBook ePub bez DRM

NO PAPER prezentuje eBook ePub

Piotr Szumlewicz 

Ojciec nieświęty. Krytyczne głosy o Janie Pawle II 

Literatura faktu


iBook
Zrób sobie AudioBooka, pobierz - download IVONA Reader   

Twoja OKAZJA DNIA

Zbiór sensacyjnych wywiadów ze znanymi postaciami polskiego życia publicznego na temat mrocznych stron pontyfikatu Jana Pawła II.

Wśród rozmówców Piotra Szumlewicza są dziennikarze, politycy i naukowcy, przedstawiciele różnych wyznań i opcji światopoglądowych, m.in. Joanna Senyszyn, Magdalena Środa, Janusz Palikot, Jerzy Urban, Stanisław Obirek. Każdy z bohaterów książki mówi o innym aspekcie działalności i nauczania Jana Pawła II.

Piotr Szumlewicz pyta o podejście Karola Wojtyły do kobiet, gejów i lesbijek, protestantów, liberalnych katolików. Wiele spośród poruszonych tu problemów to tematy od dawna obecne na łamach europejskiej i światowej prasy, która nie żywiła obaw przed krytykowaniem Jana Pawła II. Jednak w polskiej debacie publicznej tematyka nadal jest naznaczona piętnem tabu i prawie nieobecna ze względu na niepisany zakaz poważnej krytyki Karola Wojtyły.

W książce znajdują się rozmowy o pedofilii w strukturach Kościoła Katolickiego, praniu brudnych pieniędzy i współpracy Watykanu z krwawymi dyktatorami. Skupiając się na faktach i merytorycznych opiniach, Szumlewicz i jego rozmówcy nie dają powodu do oskarżeń o „tani” antyklerykalizm. Po raz pierwszy ukazuje się w Polsce całościowa krytyczna analiza pontyfikatu polskiego papieża. Powstała w ten sposób książka, która wielu z pewnością się nie spodoba, ale osobom ceniącym sobie świecki światopogląd i niezależność myślenia z pewnością otworzy oczy, zaś tych, którzy od dawna patrzyli sceptycznie na pontyfikat Jana Pawła II, zachęci do otwartego wyrażenia swych poglądów.

Piotr Szumlewicz – socjolog, filozof, publicysta, dziennikarz TVP. Redaktor kwartalnika „Bez Dogmatu” i portalu www.lewica.pl. Publikował między innymi w „Trybunie”, „Przeglądzie”, „Gazecie Wyborczej”, polskiej edycji „Le Monde diplomatique”, „Krytyce Politycznej”, „Etyce”, „Przeglądzie Filozoficznym”, „Res Publice Nowej”. Autor książki Niezbędnik ateisty (2010) i współredaktor książek: Stracone szanse? Bilans transformacji 1989–2009 (2009) oraz PRL bez uprzedzeń (2010).

Stanisław Obirek – profesor na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim, filozofię i teologię w Neapolu i w Rzymie na Uniwersytecie Gregoriańskim. W 1997 r. habilitował się na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor książek Co nas łączy? Dialog z niewierzącymi (2002), Religia – schronienie czy więzienie? (2006), Obrzeża katolicyzmu (2008), Catholicism as a Cultural Phenomenon in The Time of Globalization: A Polish Perspective (2009), Uskrzydlony umysł. Antropologia słowa Waltera Onga (2010), Umysł wyzwolony. W poszukiwaniu dojrzałego katolicyzmu (2011). Interesuje się miejscem religii we współczesnej kulturze, dialogiem międzyreligijnym, konsekwencjami Holokaustu i możliwościami przezwyciężenia konfliktów religijnych, cywilizacyjnych i kulturowych.

Adam Cioch – zastępca redaktora naczelnego tygodnika „Fakty i Mity”. Studiował teologię katolicką (na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim) i protestancką (w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie), absolwent tej ostatniej.

Tomasz Żukowski – studiował na warszawskiej polonistyce. W 2006 roku obronił doktorat poświęcony obrazom Chrystusa w poezji Aleksandra Wata i Tadeusza Różewicza. Od 2001 roku pracuje w Instytucie Badań Literackich PAN w Pracowni Literatura XX i XXI wieku oraz w Ośrodku Studiów Kulturowych i Literackich nad Komunizmem IBL PAN. Jego zainteresowania skupiają się wokół pisarstwa związanego z wojną i okupacją, szczególnie literatury dotyczącej Szoa. Jest współredaktorem i współautorem książki Stosowność i forma. Jak opowiadać o Zagładzie? (2005) poświęconej zapisom Holocaustu. Publikował na ten temat w „Pamiętniku Literackim”, „Tekstach Drugich” i książkach zbiorowych. Jednocześnie zajmował się problematyką dyskursu publicznego. W latach 2002–2004 koordynował program badania podręczników gimnazjalnych pod kątem obrazu mniejszości etnicznych, religijnych i seksualnych realizowany w Stowarzyszeniu „Otwarta Rzeczpospolita”. Uprawia także publicystykę społeczną i polityczną. Redagował kwartalnik „Bez Dogmatu”. Publikował w „Przeglądzie” i na portalu www.lewica.pl.

Joanna Senyszyn – profesor zwyczajny dr hab. nauk ekonomicznych, kierowniczka Katedry Badań Rynku na Uniwersytecie Gdańskim. Jest autorką czterech książek i ponad 150 publikacji z zakresu marketingu, poziomu życia i konsumpcji. Publikowała między innymi w „Przeglądzie”, „Faktach i Mitach”, „NIE”, „Trybunie”. W latach 2001–2009 posłanka na Sejm IV, V i VI kadencji, a od 2009 roku posłanka do Parlamentu Europejskiego i wiceprzewodnicząca komisji Platformy Parlamentu Europejskiego na rzecz przestrzegania świeckiej polityki i rozdziału kościoła od państwa w krajach Unii Europejskiej. W latach 2005–2008 była wiceprzewodniczącą Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Od wielu lat jest członkinią Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Z ramienia organizacji pozarządowych przez dwie kadencje należała do Krajowej Komisji Etycznej ds. Doświadczeń na Zwierzętach przy Komitecie Badań Naukowych. Wspólnie z organizacjami kobiecymi napisała projekt ustawy o świadomym rodzicielstwie i o finansowaniu z budżetu państwa zapłodnienia in vitro.

Agnieszka Zakrzewicz – swą dziennikarską pracę rozpoczęła w Radiu Watykańskim. Dziś, mieszkając od ponad 15 lat w Rzymie i pracując jako korespondent zagraniczny dla polskich mediów, opowiada o kulisach Kościoła i Watykanu. Jej teksty były publikowane między innymi w „NIE”, „Trybunie”, „Dziś”, „Polityce”, „Przeglądzie”, „Faktach i Mitach”, „Lewej Nodze” oraz na portalach www.racjonalista.pl, www.lewica.pl, www.wolnemedia.pl, www.onet.pl, www.wp.pl). Pisze o tych sprawach, które najbardziej dotykają problemu kobiet w funkcjonowaniu tej instytucji, o pedofilii, homoseksualizmie, sekularyzacji współczesnego społeczeństwa oraz przemianach Kościoła katolickiego w epoce „wojtyłowej” i „postwojtyłowej”. W 2010 roku opublikowała książkę Papież i kobieta. Prowadzi blog „W cieniu San Pietro” oraz autorską stronę www.bezgranic.net.pl.

Janusz Palikot – absolwent Wydziału Filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i Uniwersytecie Warszawskim. Przedsiębiorca, polityk, poseł na Sejm V i VI kadencji, obecnie przywódca partii Ruch Poparcia Palikota. Autor kilku książek, w tym: Płoną koty w Biłgoraju (2007), Poletko Pana P. (2008), Janusz Palikot. Pop-polityka (2009).

Katarzyna Nadana-Sokołowska – pracowniczka zespołu badań interdyscyplinarnych „Literatura i Gender” przy Instytucie Badań Literackich PAN, historyczka literatury, krytyczka literacka, wykładowczyni akademicka. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim i Szkołę Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. W 2008 r. obroniła w IBL PAN pracę doktorską Problem religii w polskich dziennikach intymnych: S. Brzozowski, K. L. Koniński, H. Elzenberg napisaną pod kierunkiem prof. Marii Janion. Publikowała m.in. w „Znaku”, „Res Publice Nowej”, „Kresach”, „Tekstach Drugich”. Członkini redakcji pisma „Bez Dogmatu”. Zajmuje się literaturą dokumentu osobistego i problematyką związków kobiet. Obecnie jest jedną z realizatorek projektu „Encyklopedia gender”.

Marek Balicki – polski polityk, minister zdrowia w gabinetach Leszka Millera i Marka Belki, poseł na Sejm I, II i VI kadencji, senator V kadencji. Lekarz, dyrektor Szpitala Wolskiego w Warszawie. Działa w różnych organizacjach społecznych i zawodowych. Jest prezesem Warszawskiego Towarzystwa Pomocy Lekarskiej i Opieki nad Psychicznie i Nerwowo Chorymi. Był inicjatorem powołania stowarzyszenia Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Od wielu lat uczestniczy w pracach Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Studiów i Inicjatyw Społecznych oraz wiceprzewodniczącym Klubu Dialogu Politycznego im. Zofii Kuratowskiej.

Artur Zawisza – dziennikarz Telewizji Polskiej, publicysta tygodnika „Przegląd”. Doktorant w Instytucie Polonistyki Stosowanej UW. Zajmuje się retoryką klasyczną i językiem współczesnej polityki.

Magdalena Środa – etyczka, filozofka, publicystka, feministka, sekretarz redakcji „Etyki”, felietonistka „Gazety Wyborczej”, Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn w rządzie Marka Belki (2004–2005), kandydatka do Parlamentu Europejskiego z listy Porozumienia dla Przyszłości (2009), organizatorka Kongresu Kobiet (2009), wybrana Polką Roku 2009 w konkursie „Wysokich Obcasów”, autorka książek: Idea godności w kulturze i etyce (1993), Indywidualizm i jego krytycy. Współczesne spory między liberałami, komunitarianami i feministkami na temat podmiotu, wspólnoty i płci (2003), Kobiety i władza (2009).

Jerzy Urban – dziennikarz, publicysta, pisarz, redaktor naczelny tygodnika „NIE”, rzecznik prasowy rządu PRL w latach 1981–1989, autor wielu książek, w tym: Felietony z pieprzem i solą (1986), Alfabet Urbana. OD UA do Z (1990), Klątwa Urbana (1996).

Jerzy Krzyszpień – językoznawca, wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim. Interesuje się między innymi zagadnieniem języka i władzy, a ponadto równouprawnieniem lesbijek, gejów, ludzi biseksualnych i transpłciowych. Przełożył z języka angielskiego na polski szereg książek poświęconych ruchowi emancypacyjnemu lesbijek i gejów.

Jakub Majmurek – filozof, filmoznawca, publicysta, tłumacz i nauczyciel akademicki. Pracuje w redakcji Krytyki Politycznej przy książkach, czasopiśmie oraz witrynie internetowej. Doktorant w Szkole Nauk Społecznych PAN, gdzie przygotowuje pracę na temat reinterpretacji psychoanalizy i marksizmu, jaka dokonała się w filozofii francuskiej lat 70. Publikował w licznych wydawnictwach książkowych, „Kinie”, „Res Publice Nowej”, „Kulturze Liberalnej”. Stale współpracuje z „Bez Dogmatu” i „Dwutygodnikiem”

Tomasz Piątek – pisarz, publicysta, felietonista „Krytyki Politycznej”, protestant. Ukończył lingwistykę na Universita‘ degli Studi di Milano. Autor między innymi powieści Heroina (2002), nominowanego do Nagrody Literackiej Nike Pałacu Ostrogskich (2008), nominowanego do Paszportów „Polityki” Węża w kaplicy (2010) oraz Antypapieża (2011).

Jarosław Klebaniuk – psycholog społeczny, adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych, redaktor pięciu książek. W latach 2007–2010 członek Komitetu Psychologii PAN. Publikuje także recenzje teatralne, a jego utwory prozatorskie ukazały się w „Akcencie”, „Frazie”, „Kresach” i „Lampie”. Stały współpracownik kwartalnika „Bez Dogmatu” i redaktor portalu www.lewica.pl.

Wydawca Czarna Owca

Ilość stron; 312

Księgarnia 4M

Czytaj darmowe fragmenty na stronie lub
pobierz - download eBook ePub Ojciec nieświęty. Krytyczne głosy o Janie Pawle II wprost na Twój komputer komórkę lub e-Czytnik

dołącz do klubu

lub Kupuj taniej i zarabiaj już dziś

albo Zrób sobie prezent i zostań własnym szefem 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Od stresu do głębokiego relaksu w 9 minut - nagranie audio
Trening autogenny Schultza
Jak bardzo głęboki relaks można osiągnąć w zaledwie kilkanaście minut?
Trening autogenny Schultza - skuteczna i przebadana metoda - od stresu do głębokiego relaksu w kilka chwil.
Kliknij tu aby zobaczyć i pobrać teraz

BESTSELLER DNIA

e-czytnik Vedia K10

Kobo eReader

Kobo Touch

Wyluzuj

Polskie eBooki Kindle

e-Czytnik

wydawnictwa cyfrowe zapisz się teraz

e-Czytniki

Mariusz Zielke - pisarz nieśmiertelnej nadziei - wywiad

Tu podaj tekst alternatywny

Klasyka - eBook ePub

GPW Zestaw Inwestora

GPW Zestaw Inwestora

Katarzyna Berenika Miszczuk - Młoda Wilczyca literatury - wywiad ( fot. © Julia Karwan-Jastrzębska )

Tu podaj tekst alternatywny

Ewa Stachniak - Historia z ludzką twarzą - wywiad

Tu podaj tekst alternatywny

NOOK

Barnes & Noble

Popularne posty