NO PAPER - eBooki z lepszej półki

NO PAPER - bez papieru przyszłość, a właściwie teraźniejszość rynku wydawniczego. Publikacje cyfrowe zdobywają serca czytelników. Łatwość czytania, szybki dostęp i sposób przechowywania dają istotną przewagę nad wydaniami papierowymi. NO PAPER zachowuje naszą piękną, niepowtarzalną przyrodę budując cywilizację opartą na wiedzy.

czwartek, 11 sierpnia 2011

Joanna Sokołowska - Psychologia decyzji ryzykownych - e-Book PDF

NO PAPER prezentuje e-Book PDF

Joanna SokołowskaPsychologia


iBook
Zrób sobie AudioBooka, pobierz - download syntezator mowy IVONA


Czy warto wykupić ubezpieczenie „powodziowe”? Który fundusz emerytalny wybrać? Kupić akcje czy założyć lokatę terminową? Wziąć kredyt w złotówkach czy w euro? Poddać się operacji czy terapii zachowawczej? Te i wiele innych codziennych decyzji zawiera w sobie ryzyko. Badania nad decyzjami ryzykownymi dotyczą dwóch rodzajów pytań: (1) w jaki sposób podejmować decyzję, zgodnie z kryteriami normatywnymi oraz (2) jak naprawdę ludzie myślą i co rzeczywiście robią, kiedy muszą podejmować ryzykowne decyzje. Celem książki jest odpowiedź na drugie pytanie.

Analizą decyzji ryzykownych zajmowało się wielu wybitnych ekonomistów i psychologów, w tym kilku laureatów Nagrody Nobla (np. Allais, Markowitz, Simon, Kahneman). Wyniki tych analiz są szeroko stosowane w ekonomii, w zarządzaniu, w prawie i w medycynie. Celem książki jest pokazanie jak powstawały i rozwijały się koncepcje opisujące myślenie i wybory ludzi przy podejmowaniu decyzji ryzykownych. W przeglądzie tym najwięcej miejsca poświęcono koncepcjom psychologicznym, ograniczając się do najbardziej dojrzałych i powszechnie akceptowanych teorii.

Wydawca Wydawnictwo SWPS Academica

Ilość stron; 216

Księgarnia BezKartek

Pobierz - download e-Book Psychologia decyzji ryzykownych wprost na Twój komputer, komórkę lub e-Czytnik

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz