NO PAPER - eBooki z lepszej półki

NO PAPER - bez papieru przyszłość, a właściwie teraźniejszość rynku wydawniczego. Publikacje cyfrowe zdobywają serca czytelników. Łatwość czytania, szybki dostęp i sposób przechowywania dają istotną przewagę nad wydaniami papierowymi. NO PAPER zachowuje naszą piękną, niepowtarzalną przyrodę budując cywilizację opartą na wiedzy.

niedziela, 14 czerwca 2009

Edwin A.Abbott - Flatlandia, czyli kraina płaszczaków


NO PAPER prezentuje eBook PDF ;

Edwin A. Abbott - Flatlandia, czyli kraina płaszczaków

Powieść

Opis:

Niewiele jest książek, które pobudzają do myślenia tak jak Flatlandia. Od ponad stu lat powieść Edwina A. Abbott'a bawi i inspiruje czytelników na całym świecie. Chociaż opowiada o świecie dwóch wymiarów, by zrozumieć tę książkę i czerpać z niej radość, nie potrzeba wiedzy matematycznej, a jedynie wyobraźni i ciekawości.

Edwin A. Abbott narratorem powieści uczynił figurę geometryczną. Kwadrat, mieszkaniec Flatlandii, z wyższością spogląda na jakże ograniczony Świat Linii. Dopiero niespodziewana wizyta Kuli – przybysza ze Świata Przestrzeni – uświadamia naszemu bohaterowi, jak ubogie jest jego postrzeganie.

Podążając za tokiem rozumowania narratora, czytelnik ma szansę spojrzeć z dystansu na swój własny trójwymiarowy świat i wyobrazić sobie, jak mogłoby wyglądać życie w przestrzeniach wielowymiarowych.

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe Spółka Jawna

Ilość stron ; 160

Czytaj darmowe fragmenty lub pobierz cały eBook wprost na Twój komputer, komórkę lub dowolny czytnik


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz