NO PAPER - bez papieru przyszłość, a właściwie teraźniejszość rynku wydawniczego. Publikacje cyfrowe zdobywają serca czytelników. Łatwość czytania, szybki dostęp i sposób przechowywania dają istotną przewagę nad wydaniami papierowymi. NO PAPER zachowuje naszą piękną, niepowtarzalną przyrodę budując cywilizację opartą na wiedzy.
Rylski zaskakuje i... prowokuje. Po wyznaniu, że lektura „Śniadania u Tiffanny’ego” to jedna z jego najważniejszych przygód, nie zostawia na powieści przysłowiowej suchej nitki. Opowiada też o magicznym wpływie fizjonomii pisarzy na ich twórczość. Wspaniały, precyzyjny język i niepowtarzalny, osobisty klimat – wyjątkowa książka!
Pisarze, jak wszystko inne, przychodzą i odchodzą. Niektórych zatrzymujemy na chwilę, innych na całeżycie – pisze Rylski w tomie szkiców poświęconych swoim fascynacjom literackim.
Zaglądamy do Rosji Turgieniewa i Błoka, na Sycylię, gdzie Iwaszkiewicz kończył „Panny z Wilka”, do Oranu z Camusowskiej „Dżumy”, śledzimy losy Capote’a, Hemingwaya.
Rylski to nie tylko mistrz powieści historycznej – to także wnikliwy obserwator współczesności.
Czego szuka Monika, dziewczyna z prowincji, złapana na lep niby „wielkiego świata” w letnim uzdrowisku? O czym próbuje zapomnieć sławny pisarz, otoczony wrogami w swej luksusowej willi na francuskim wybrzeżu? Kim jest Konstanty, niepokorny ksiądz, osiadły na wyspie niedaleko Afryki, że Kościół chce go wykluczyć ze stanu duchownego? Co fascynuje podstarzałego wczasowicza w dziwnej trzynastolatce z „Dziewczynki z hotelu Excelsior” – jedynej znanej już opowieści wśród nowych opowiadań wybitnego prozaika, tropiącego motywy naszych zachowań i sens dokonywanych wyborów.
Wszystkie historie efektownie łączy morze w tle.
Książka dla tych, którzy dopiero zaczynają zawodową karierę, tych, którzy pracę stracili i tych, którzy chcieliby ją zmienić. Co zrobić, by uwierzyć w siebie mimo niepowodzeń? Jak pokazać się z najlepszej strony? Co kieruje pracodawcą? Gdzie szukający pracy popełniają największe błędy? Konkretne rady i wskazówki. Wiemy, jak boli strata pracy, ale też niemożność znalezienia odpowiedniego zatrudnienia przez miesiące, a nawet lata – piszą autorzy: Ewa Pióro – od kilkunastu lat zajmująca się rekrutacją pracowników i Paweł Burdzy – dziś dziennikarz realizujący ciekawe projekty medialne, a jeszcze niedawno bezrobotny, który pomimo „wspaniałego CV” nie mógł znaleźć stałego zajęcia. Oboje wiedzą, jak działa świat rekrutacji. Odkrywają motywy pracodawców, radzą, według jakiego planu szukać pracy, jak napisać CV, jak dobrze wypaść na rozmowie i testach rekrutacyjnych, wreszcie – jak negocjować wynagrodzenie, albo... co robić, gdy usłyszysz „nie”. Nie podsuwają oklepanych socjotechnicznych sztuczek, ale inspirują do osobistego rozwoju.
Felietony i eseje znakomitego pisarza, tłumacza, historyka literatury oraz... wielkiego znawcy win. Niezwykle ciekawe, napisane z humorem, dystansem i erudycją, opowieści o produkcji wina i jego najlepszych, najdroższych rocznikach, o tradycji i celebracji picia wina, czy o „winnych” motywach w literaturze i kinie. Bieńczyk opowiada też o spotkaniach z właścicielami winnic, krytykami win i ekscentrycznymi marszandami...
Dla miłośników wyrafinowanych smaków, zapachów i doskonałej literatury.
Głównym celem książki jest zaprezentowanie problematyki inteligencji i zdolności twórczych dzieci niższych klas szkoły podstawowej oraz sposobów jej stymulacji w procesie kształcenia. Szerokie rozumienie pojęcia zdolności i uzdolnień pozwala dostrzec je w każdym rodzaju aktywności dziecka: podczas myślenia, działania, odczuwania czy wartościowania.
W książce poświęcono wiele uwagi ukazaniu konkretnych przykładów ćwiczeń stymulujących inteligencję i kreatywność. Istotną rolę w tym zakresie odkrywa najbliższe środowisko społeczno-wychowawcze i jego oddziaływanie, a zwłaszcza nauczyciel, jak również świadomi swych zadań rodzice i opiekunowie.
Książka skierowana jest do uczących się nauczycieli i studentów pedagogiki (przede wszystkim wczesnoszkolnej), pracujących nauczycieli klas młodszych, jak również pedagogów wyższych szczebli nauczania, wychowawców organizujących różnorodne zajęcia szkolne, rodziców i wszystkich osób zainteresowanych i poszukujących sposobów kierowania własnym rozwojem.
Najtrudniejsze momenty w rodzinie wiążą się z chorobą dziecka, szczególnie, gdy niesie ona ze sobą niepewność, co do jego dalszych losów. Współczesna medycyna pomaga, jednak diagnoza choroby o nieprzewidywalnym zakończeniu wciąż wzbudza lęk. W takich sytuacjach rodzice, opiekunowie, nauczyciele muszą się nauczyć, jak mogą najskuteczniej wspierać podopiecznego w trudnych momentach.
Publikacja została pomyślana w taki sposób, aby mogli z niej skorzystać zarówno specjaliści, jak i ci, którzy nimi nie są. Na początku książki znajdziemy treści ogólne dotyczące tematyki choroby dziecięcej o skomplikowanym przebiegu. W dalszej części publikacji dokonano szczegółowej analizy wybranych jednostek chorobowych (m.in. mukowiscydoza, nieswoiste zapalenie jelit, zespół Downa, toczeń rumieniowaty układowy, choroba nowotworowa, zespół Gillesa de la Tourette’a,nadpobudliwość psychoruchowa, lęki społeczne, wada słuchu, uszkodzenia mózgu, autyzm) oraz zaproponowano konkretne oddziaływania wobec chorych dzieci.
Przewodnik prowadzi po atrakcyjnym turystycznie i licznie odwiedzanym latem i zimą masywie górskim zamykającym od pn. zach. Kotlinę Kłodzką - Górach Stołowych, wraz z ich odpowiednikiem po stronie czeskiej Broumovską Vrchoviną. Opisano uzdrowiska: Kudowa, Polanica, Duszniki oraz zabytkowe miasta i miasteczka po stronie polskiej i czeskiej: Adršpach, Broumov, Hronov, Lewin Kłodzki, Náchod, Pasterkę — wioskę na końcu świata, Police nad Metují, Radków, Szczytna, Teplice nad Metují, Wambierzyce.
Góry Stołowe należą do najczęściej odwiedzanych przez turystów pasm górskich w Sudetach. Pod względem popularności ustępują jedynie Karkonoszom. Tym, co przyciąga rzesze miłośników górskich wędrówek, są przede wszystkim formacje skalne, fantazyjnie uformowane przez naturę. Ze względu na swą budowę geologiczną nazywane są górami płytowymi; w Polsce nie ma drugich podobnych. Dla ochrony całego pasma powołano Park Narodowy Gór Stołowych, który odwiedzają rocznie setki tysięcy turystów.
Góry Stołowe są częścią Sudetów Wschodnich. Dwukrotnie przecięte są granicą państwową (w okolicach Mieroszowa oraz w rejonie Kudowy-Zdroju, Pstrążnej, Pasterki i Radkowa. Ich czeska część to Broumovská vrchovina. Za najwyższy szczyt Gór Stołowych uchodzi Szczeliniec Wielki, wznoszący się na wysokość 919 m n.p.m. Po stronie czeskiej wyjątkowo interesujące są labirynty — skalne miasta. Ruch turystyczny skupia się jednak głównie w Adršpaskim Skalnym Mieście
Opisane trasy turystyczne
1. Polanica-Zdrój – Złoty Widok – Piekielna Góra (532) – Szczytnik (589) – Szczytna – Nowe Bobrowniki – Stare Bobrowniki – Schronisko “Pod Muflonem” – Duszniki-Zdrój
4. Duszniki-Zdrój – Złotno – Góra św Anny – Skała Józefa – Kaplica św. Anny – Batorów – Batorówek – Skalne Grzyby – Zbój – Białe Skały – Lisia Przełęcz – Fort Karola – Karłów
16. Police nad Metují – Pod Ostašem – Ostaš – Pod Ostašem – Dědov – Skály – Čáp – Kraví hora – Nad Kamencem – Teplice nad Metují
17. Teplice nad Metují – Nový Dvůr – Vernéřovická studánka – Buková hora – Mirošovské stěny – Nad Zdoňovem – Zdoňov – Křížový vrch – Adršpach – Starozamecký vrch – Horní Adršpach
18. Adršpach – Pískovna – Široká cesta – Malý vodopád – Velký vodopád – Adršpašské Jezírko – Milenci – Starosta i Starostová – Adršpach
19. Teplice nad Metují – Echo – Zamek Střmen – Wielki Plac Świątynny – Świątynia – Skalna Brama – Amfiteatr Rzymski – Dolina Anny – Sybir – Teplice nad Metují
Nowa bestsellerowa powieść z komisarzem Wallanderem i jego ostatnie śledztwo!
W latach 80. XX wieku w Szwecji miały miejsce incydenty z nieznanymi obiektami pływającymi, pojawiającymi się na Bałtyku. Niespokojny człowiek to kryminał polityczno-szpiegowski oparty na wydarzeniach z czasów schyłku zimnej wojny. Zarazem jest to poruszająca opowieść o starości człowieka, z którym my, czytelnicy, wcale nie chcemy się rozstać.
Narrator Mankella tak zamyka Niespokojnego człowieka: „Cień się pogłębił. Kurt Wallander powoli znikał w mroku, by po kilku latach definitywnie pogrążyć się w pustym wszechświecie zwanym chorobą Alzheimera. I to już wszystko. Historia Kurta Wallandera nieodwołalnie dobiega końca. Zostało mu dziesięć lat życia, może dwanaście. Ale one należą wyłącznie do niego, do Lindy i Klary, nikogo więcej".
Kurt Wallander kończy 55 lat, przenosi się pod Ystad i sprawia sobie psa, o czym zawsze marzył. Lata płyną, komisarz starzeje się, cierpi na samotność i skłonny jest podsumowywać swoje życie. Pewnego dnia dowiaduje się od córki, że będzie dziadkiem. Ojcem dziecka i przyszłym mężem Lindy jest Hans, syn Håkana von Enkego, emerytowanego kapitana szwedzkiej marynarki wojennej.
Na przyjęciu z okazji 75. urodzin Håkana Wallander poznajeh istorię z 1980 roku, kiedy na szwedzkie wody terytorialne wtargnęła obca łódź podwodna. Okrętu nie udało się wtedy zidentyfikować. Dwa lata później, kiedy sytuacja się powtórzyła i szwedzkie dowództwo podjęło decyzję o ataku, von Enke niespodziewanie otrzymał rozkaz, by pozwolić nieznanej jednostce odpłynąć. Przez resztę życia kapitan usiłował się dowiedzieć, do jakiego państwa należał okręt i co znajdowało się na jego pokładzie. Jest już bliski rozwiązania zagadki, gdy pewnego dnia znika.
Kurt Wallander rozpoczyna prywatne śledztwo i stopniowo odkrywa, że ma do czynienia z poważną aferą szpiegowską...
Niespokojny człowiek został opublikowany w Szwecji w 2009 roku, a jego nakład, wynoszący 125 000 egzemplarzy, rozszedł się w ciągu kilku dni. Powieść ukazała się już po niemiecku, holendersku i hiszpańsku; w przygotowaniu są jej kolejne edycje.
Ponad dziesięć lat od ostatniej książki o komisarzu Wallanderze Henning Mankell ponownie wyprowadza detektywa z Ystad na środek sceny i po raz kolejny potwierdza swą pozycję niekoronowanego króla kryminałów. www.leopardforlag.se
Kurt Wallander, bohater powieści Mankella, dla milionów czytelników od dawna jest realną postacią. „Der Spiegel"
Wallander jest najsławniejszym szwedzkim policjantem na świecie. Justo Navarro, „El País"
Komisarz Maciejewski wraca! W związku z przyszłoroczną premierą trzeciej części cyklu kryminałów retro Marcina Wrońskiego, A na imię jej będzie Aniela, wydawnictwo W.A.B. wznawia pierwszy i drugi kryminał z komisarzem Maciejewskim.
Lublin na kilka dni przed 11 listopada 1930 roku jest ogarnięty przygotowaniami do patriotycznego święta. Tymczasem redaktor naczelny lokalnej prawicowej gazety zostaje brutalnie zamordowany we własnym mieszkaniu. Śledztwo prowadzi Zygmunt „Zyga" Maciejewski, 30-letni policjant, od którego odeszła żona, za to nie opuściły go skłonności do abnegacji i pociąg do alkoholu oraz słabość do boksu. Pierwsze podejrzenia padają na redaktorów naczelnych dwóch innych lubelskich gazet. Tym bardziej, że jeden z nich to komunistyczny agitator, a o drugim krążą pogłoski, jakoby deprawował młodych chłopców. Maciejewskiemu nie ułatwia pracy ani nowy współpracownik, przydzielony mu z komendy wojewódzkiej, ani dość niesubordynowani podwładni. Kiedy rankiem w samo święto zostaje odnalezione ciało cenzora prasowego, sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje.
Międzywojenny Lublin ożywa pod piórem Marcina Wrońskiego jako wielokulturowe miasto, pełne kontrastów i tajemnic. Pisarz pieczołowicie odtwarza realia historyczne, świetnie prowadzi intrygę, nie skąpi humoru. Zagadka Morderstwa pod cenzurą trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.
Autor bez wysiłku odtwarza klimat Lublina lat 30. ubiegłego wieku, wprawnie porusza się po miejskich dekoracjach, nie tracąc z horyzontu tego, co najważniejsze - intrygi. Komisarz Maciejewski. Morderstwo pod cenzurą to pełnokrwista dochodzeniówka, opisująca śledztwo na poziomie najlepszych książek Agathy Christie, wzbogacona ironią rodem z powieści Dashiella Hammeta i urodziwie stylizowana na kryminał z przełomu XIX i XX wieku.
·gotowe scenariusze lekcji języka polskiego, w których porównuje się teksty literackie z wybitnymi dziełami filmowymi,
·propozycje tematów wypracowań,
·propozycje zagadnień do przeprowadzenia wewnętrznej matury.
Dlaczego warto zaprosić Greenawaya na lekcję podsumowującą barok? W jaki sposób Dzień świra może przybliżyć uczniom problematykę Wesela?
Sztuka filmowa na stałe zagościła w programach nauczania języka polskiego. Jest więc wiele powodów, dla których - zamiast często wykorzystywanych adaptacji - warto zaprosić na lekcję dzieła filmowe pozornie z literaturą niezwiązane.
Jeśli ktoś szuka oryginalnego pomysłu na to, jak umiejętnie połączyć nauczanie języka polskiego z przekazywaniem wiedzy na temat filmu, odnajdzie go w książce Dialog filmu z literaturą. Trzeba podkreślić umiejętność i staranność, z jaką autor wybierał tytuły warte omówienia na lekcji.
Książka stanowi kompleksowy zbiór zagadnień dotyczących spadku.
Autorzy w przystępny sposób opisują, jak prawidłowo sporządzić testament, przeprowadzić postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku oraz dział spadku, a także przedstawiają zagadnienia zachowku i dziedziczenia gospodarstwa rolnego, zwłaszcza po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego o sprzeczności z Konstytucją części przepisów odnoszących się do dziedziczenia gospodarstw rolnych.
Można tu również znaleźć informacje dotyczące: podatku od nabytego spadku, kosztów całego postępowania spadkowego (sądowych, notarialnych i adwokackich), odpowiedzialności za długi spadkowe, obrotu spadkiem czy funkcji kuratora spadku.
W publikacji zamieszczono kompletny zbiór wzorów pism procesowych oraz zbiór przepisów obejmujący całość aktów prawnych dotyczących dziedziczenia.
Spis treści
Wykaz skrótów
Podstawowe pojęcia
Część I Prawo spadkowe
Rozdział pierwszy Przedmiot dziedziczenia
Rozdział drugi Zagadnienia ogólne związane z dziedziczeniem
Rozdział trzeci Dziedziczenie ustawowe
Rozdział czwarty Testament i dziedziczenie testamentowe
Rozdział piąty Zapisy i polecenia
Rozdział szósty Wykonawca testamentu
Rozdział siódmy Zachowek
Rozdział ósmy Wydziedziczenie
Rozdział dziewiąty Przyjęcie i odrzucenie spadku
Rozdział dziesiąty Stwierdzenie nabycia spadku
Rozdział jedenasty Odpowiedzialność za długi spadkowe
Rozdział dwunasty Sytuacja prawna spadkobierców do chwili działu spadku i dział spadku
Książka stanowi kompleksowe opracowanie na temat adaptacji marketingu do potrzeb instytucji edukacyjnych o charakterze niekomercyjnym. Przedstawiono w niej teoretyczne aspekty zastosowania marketingu w szkolnictwie, doświadczenie w tym zakresie polskich i zagranicznych szkół wszystkich szczebli (także wyższych uczelni) oraz przykłady mogące pomóc w wykorzystaniu marketingowych metod, pomysłów i rozwiązań w placówkach edukacyjnych.
W książce zostały omówione między innymi następujące zagadnienia:
# specyfika marketingowej koncepcji zarządzania w organizacjach niekomercyjnych
# metody analizy mikro- i makrootoczenia oraz potencjału szkół
# zastosowanie instrumentów marketingowych w szkolnictwie
# prowadzenie badań marketingowych w placówkach edukacyjnych
# sposoby pozyskiwania przez placówki edukacyjne środków pozabudżetowych
Publikacja jest adresowana do osób zarządzających szkołami wszystkich szczebli i pracowników oświaty. Przydatne informacje znajdą w niej również osoby zainteresowane marketingiem w organizacjach non-profit i problemami szkolnictwa.
Spis treści
Wstęp
Rozdział 1. Marketingowa koncepcja zarządzania w organizacjach niekomercyjnych
zarys koncepcji marketingowego zarządzania organizacją
specyfika organizacji niekomercyjnych a marketingowa koncepcja zarządzania
projektowanie strategii marketingowej w organizacjach niekomercyjnych
marketing w szkolnictwie – znaczenie i zakres adaptacji
Rozdział 2. Przedmiot i metody analizy otoczenia i potencjału szkoły
polski system edukacji – uwarunkowania i zmiany
analiza makrootoczenia szkoły
analiza zachowań klientów szkoły
specyfika i analiza konkurencji w szkolnictwie
analiza potencjału szkoły
analiza SWOT i formułowanie marketingowych celów szkoły
Rozdział 3. Segmentacja rynku adresatów oferty szkoły i pozycjonowanie szkoły
Publikacja Andrzeja Bubrowieckiego Ale urwał! pokaże Ci dziesiątki technik umożliwiających przyswajanie wiedzy w skuteczny sposób. Mało tego, dzięki zawartym w książce testomzrozumiesz, jakim typem ucznia jesteś, jaka półkula mózgu u Ciebie dominuje oraz jaki prezentujesz typ inteligencji. Dzięki wynikom testów będziesz wiedział, jaką technikę wybrać, by nauka już nigdy nie sprawiała Ci problemu. Ta książka jest po prostu gotową INSTRUKCJĄ, która od A do Z wytłumaczy Ci, jak najszybciej oraz najskuteczniej zacząć się uczyć.
Wiedz, że ciekawość jest cechą każdego człowieka, a zdolność do nauki – naszą drugą naturą – jak słusznie zauważa Diana Beaver, amerykański psycholog z uniwersytetu w Yale. Niestety wciąż większość z nas ma mniejsze lub większe problemy w szkole i niekoniecznie dobre skojarzenia z edukacją w ogóle. Powodów takiej sytuacji jest bardzo dużo i dotyczą one różnych obszarów funkcjonowania instytucji edukacyjnych, ale jak w wielu innych dziedzinach życia, także i tu w dużej mierze to my sami jesteśmy „głównymi hamulcowymi” naszego rozwoju. Warto więc zdać sobie sprawę z głównych powodów, które tak negatywnie wpływają na nasz stosunek do szkoły i blokują lub uniemożliwiają znaczące postępy w nauce. Przeanalizuj te czynniki i sprawdź, czy także i Ciebie one dotyczą:
Nie wierzysz we własne możliwości. Uważasz, że jesteś głupszy od innych.
Wielu rzeczy nie rozumiesz, ponieważ treści nauczania są przekazywane niezgodnie z Twoją strategią nauki.
Musisz się uczyć tego, czego nie lubisz.
Zwycięża lenistwo i trudno Ci się zmotywować do nauki.
Zniechęcają Cię ludzie z Twojego środowiska.
Szybko się denerwujesz, a w czasie różnych sprawdzianów i egzaminów blokuje Cię zbyt duży stres.
Uczysz się źle w niewłaściwym środowisku.
Robisz wszystko, aby zająć się czymś innym.
Nie potrafisz oryginalnie myśleć. Odtwarzasz idee innych ludzi, nie własne.
Możesz mieć przykre doświadczenia z danym przedmiotem; źle się czułeś w obecności któregoś nauczyciela, zdarzyła Ci się przykra sytuacja, masz inne złe skojarzenia.
Jesteś przekorny i buntujesz się, gdy słyszysz od ważnych dla Ciebie osób: "musisz", "powinieneś", "tak należy".
Nie masz możliwości wykorzystania twórczego myślenia, a najczęściej jesteś do niego zniechęcany.
Nie masz odpowiednich „narzędzi” do uczenia się.
Jeżeli żaden z tych czynników nie dotyczy Ciebie, to opuść tę stronę, bo ta książka prawdopodobnie nie jest dla Ciebie. W przeciwnym razie zamów ją już dziś i oszczędź sobie kolejnych stresów. Z tej publikacji dowiesz się, jak skutecznie PRZECIWDZIAŁAĆ wszystkim powyższym punktom. Jeśli chcesz poprawić jakość swojej nauki i mieć więcej czasu dla siebie – zajrzyj do niej już teraz.
Magda, córka Jana i Marysi (znanych z Bambino), mieszka za granicą. Do rodzinnego Szczecina, przyjechała, by pożegnać umierającą ciotkę Ulę. Powraca do trudnych lat 80. i 90., odnajduje Tomka, dawnego przyjaciela, dziś żonatego biznesmena...
Refleksyjna, wnikliwa psychologicznie historia o poszukiwaniu miłości, smutku odchodzenia, życiowych wyborach, polityce, obyczajach, roli kobiet. Można ją czytać bez znajomości poprzedniej, jednak wraz zBambino tworzy szeroką panoramę życia w Polsce ostatniego półwiecza. Każdy z nas odnajdzie tu własne wspomnienia, dylematy, demony i ważne dla siebie pytania.
Początek lat 90. Trzydziestokilkuletni, znudzony życiem notariusz, Aleksz Rański wzbiera się w wakacyjną, wołżańską podróż. Staje się ona początkiem przygody z jego własną wyobraźnią. Zainspirowany przypadkowym rosyjskim kontaktem, mistyfikuje banalną rzeczywistość, która nieoczekiwanie zaczyna żyć swoim życiem. Gangster, któremu Rański świadczy obsługę prawną, wpada w paranoję, święcie przekonany, że jego notariusz pracuje dla rosyjskiej mafii. Gra wciąga Rańskiego tak bardzo, że nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, ze stał się w niej pionkiem. Za tę właśnie powieść Eustachy Rylski został uhonorowany Nagrodą Literacką im. Józefa Mackiewicza.
Błyskotliwa mikropowieść z 2001 roku, w której świetny pisarz rozprawia się ze zidioceniem i szaleństwem współczesnego świata na przykładzie Ameryki, gdzie zamieszkał w latach osiemdziesiątych.
Kuba, nielegalny imigrant spod Kielc, dostaje pracę w monstrualnym zamku Johna Caine'a - słynnego projektanta męskich majtek i medialnego giganta...
Brawurowa, słodko-gorzka kpina z komercjalizacji kultury i ostrzeżenie przed katastrofą, do jakiej łatwo możemy się doprowadzić i do której faktycznie w powieści dochodzi...
Głośna mikropowieść autora Kopciucha z 1980 roku.
Fantastyczno-groteskowa opowieść o pewnym bogaczu próbującym stworzyć nową rasę żaboludzi, relacjonowana przez poczciwego szaraczka, akwizytora miejscowej gazety. Surrealny obraz naszej wsi z pijaństwem, prostactwem i przesądami, a zarazem metafora polskiej rzeczywistości lat siedemdziesiątych, opisana soczystym językiem i pełna czarnego humoru.
Oryginalna powieść fantastyczno-obyczajowa z akcją w dzisiejszej Polsce. Szalony wynalazca wuj Franciszek, tworzy maszynę do... kupna i sprzedaży czasu. Ci, którzy mają go za dużo mogą go sprzedać tym, którzy mają go za mało! Wynalazek rewolucjonizuje świat, chcą korzystać z niego wszyscy, biznesmeni i bezrobotni, starzy i młodzi. Czy przez to staną się szczęśliwsi?
Błyskotliwie, ironicznie i z humorem o współczesnym, zwariowanym świecie i ludzkim życiu, które ma sens wyłącznie dzięki walce z przeciwnościami losu.
Powieść osnuta wokół losów sławnego pisarza Jerzego Kosińskiego – polskiego Żyda, który zrobił w USA wielką karierę. Kim naprawdę był ów kontrowersyjny człowiek, zmieniający wciąż swą biografię, naznaczony Holokaustem bywalec klubów dla sadomasochistów, podejrzewany o to, że nie napisał sam głośnego Malowanego ptaka?
Ciekawa konstrukcja: narrator (sam Głowacki) próbuje stworzyć scenariusz do filmu o Kosińskim, przemierzając emigrancki Nowy Jork. Niepokojące, błyskotliwe, w części autobiograficzne.
Jest jesień 1980, w Polsce wrze. Sławnego pisarza i pupila reżimu, Aleksandra Sewerynowicza (przywodzącego na myśl Jarosława Iwaszkiewicza), dochodzi informacja, że otrzyma wymarzoną Nagrodę Nobla. Musi jednak odrzucić właśnie mu przyznaną nagrodę radziecką. Sewerynowicz tak też robi, nie wiedząc, że stał się ofiarą intrygi.
Kto i za co postanowił się na nim okrutnie zemścić?
Przejmująca opowieść o uwikłaniu artysty w czasach PRL zmienia się w ponadczasowy traktat moralny o dobru, złu i ludzkiej uczciwości. Intelektualna atmosfera, wyszukany język, misterna konstrukcja.
Grażyna, Kamil, Kometa i Jacek, to bohaterowie dobrze znani przez nastoletnich czytelników. Wszyscy, po dramatycznych przeżyciach, starają się ułożyć sobie świat.
Grażyna, po wyrwaniu się ze szponów sekty, znajduje satysfakcjonującą pracę. Kamil, jej eksmąż, definitywnie zrywa z alkoholem. Jacek po terapii studiuje i para się fotografią. A Kometa, jak zawsze, ma niesamowite pomysły...
Celne obserwacje psychologiczno-obyczajowe, nieco humoru i - "samo życie".
Zbiór opowiadań popularnej autorki piszącej dla młodzieży. Dziesięć historii z życia piętnastolatków w różnych miejscach na świecie: w Indiach, Kolumbii, na Białorusi, w Finlandii, czy Japonii, a także w Polsce, w Warszawie.
Każdy z bohaterów, wychowany w innych realiach, kulturze, wierze, ma swoje marzenia i tęsknoty, smutki i radości. Pomysłowe fabuły.
Świetna lekcja otwartości, tolerancji i wzajemnego szacunku dla odmienności pod hasłem "poznajmy się".
Siedemnastoletni Derek jest mimowolnym świadkiem brutalnego morderstwa, popełnionego w domu sąsiadów. Niczego nie widzi, jedynie słyszy jak ktoś zabija całą rodzinę Langleyów: jego przyjaciela Adama z rodzicami. Policja aresztuje chłopaka za potrójną zbrodnię, a jego rodzice ze zdumieniem odkrywają, co mogło stać się naprawdę i jaką rolę odegrał w tragedii ich syn.
Lecz jak to udowodnić?
Zemsta, przypadek i seksualna tajemnica w opowieści o brutalnym mordzie, który odkrywa wstrząsające powiązania mieszkańców małego miasteczka...
Niebywała historia tajemniczego zniknięcia rodziny – majstersztyk sensacyjny, obyczajowy i psychologiczny.
Pewnego dnia czternastoletnia Cynthia budzi się w pustym domu, jej brat oraz mama z tatą zniknęli jak kamfora. Poszukiwania nie przynoszą rezultatu, mija dwadzieścia pięć lat. Dorosła już Cynthia, wciąż walczy z traumą i histerycznie boi się utraty męża i córeczki, pewnego dnia otrzymuje list. Wydaje się bezsensowny, jednak jest jakimś śladem...
Wstrząsająca opowieść o tym, jak słabo znamy innych, zwłaszcza naszych bliskich.
Od dwudziestu lat Lena próbuje wyjaśnić sprawę tajemniczego zniknięcia z podwórka w Gdyni jej małej siostrzyczki Sary. Agnieszka, młoda Polka z Paryża, odkrywa, że niegdyś została porwana, w między czasie na plaży w Łebie policja odnajduje kobietę, która uciekła po latach od swego porywacza. Czy któraś z nich okaże się zaginioną Sarą?
Wszechstronnie opisany problem nagłych zniknięć, utraty tożsamości, kwestii tzw.„syndromu wiedeńskiego”, gdy ofiara przywiązuje się do porywacza, oraz dramatów rodzin.
Świetna psychologia podana w atrakcyjnej formie, na pograniczu thrillera i powieści psychologicznej.
Przykrywkowcyto funkcjonariusze CBŚ i niektórych tajnych służb, biorący udział w operacjach specjalnych. Tropiąc przestępców wchodzą w ich świat - udają gangsterów lub biznesmenów, handlują narkotykami, bronią.
W jaki sposób są szkoleni i kontrolowani?
Jak radzą sobie z niebezpieczeństwami i stresem?
Czy słynny agent Tomasz, osaczając Weronikę Pazurę i Beatę Sawicką, posunął się za daleko? Aby dotrzeć do bohaterów książki, autorzy – znani dziennikarze – sami musieli sięgnąć po stosowane przez nich metody. Rozmawiali też m.in. z ofiarami agenta Tomasza.
Jan Kochanowski - Fraszka - O żywocie ludzkim - czyta Paweł Małaszyński
Send to Kindle
eBook Dnia
Obserwatorzy
Od stresu do głębokiego relaksu w 9 minut - nagranie audio
Jak bardzo głęboki relaks można osiągnąć w zaledwie kilkanaście minut? Trening autogenny Schultza - skuteczna i przebadana metoda - od stresu do głębokiego relaksu w kilka chwil. Kliknij tu aby zobaczyć i pobrać teraz